DZIECKO-Z-ZAGRANICY-W-POLSKIEJ-SZKOLE.png

Dziecko z zagranicy w polskiej szkole

Dziecko z zagranicy w polskiej szkole – integracja, adaptacja, programowanie systemu języka oraz nauka czytania

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli i szkół  na 20 godzinne szkolenie  (4 moduły po 5 godzin) wprowadzające w podstawowe zagadnienia związane z integracją i adaptacją dziecka w nowym środowisku szkolnym, zapoznające z technikami programowania języka polskiego  oraz szybką i efektywną nauką czytania. Szkolenie przygotuje nauczycieli  na przyjęcie dziecka z zagranicy oraz zadbanie o nowego ucznia na poziomie emocjonalnym, psychologicznym i edukacyjnym.

Moduł I

Nabycie i doskonalenie umiejętności stosowania metod pedagogiki zabawy w grupie, budowania przyjaznej atmosfery, poznanie skutecznych metod aktywizacji i integracji grupy pozwalających na szybką adaptację dziecka w nowym środowisku.

Prowadząca: Irena Kalinowska – dyplomowana nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, Trenerka PSPiA KLANZA, Trenerka Instytutu Tutoringu Szkolnego. Współautorka książki „Mamo, tato bawmy się”.

Moduł II

Trudności emocjonalne i społeczne dziecka z zagranicy.

W jaki sposób dobrze przygotować się na przyjęcie takiego dziecka i jak  pomóc mu w odnalezieniu się w nowym dla niego środowisku.  Jak  zaradzić problemom na poziomie emocjonalnym, edukacyjnym i psychologicznym. W programie przykłady pracy na mocnych stronach dziecka i jego potrzebach, przyjęcia ucznia przez grupę rówieśnicza i sposoby udzielania wsparcia oraz wypracowanie schematu radzenia sobie z nową sytuacją jaką jest dziecko rodziców po powrocie z emigracji oraz przyjeżdżające do Polski.

Prowadzący: Sławomir Prusakowski – Psycholog, Trener Biznesu – Szkoła Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych, Trener Treningu Interpersonalnego – Akademia Treningu Interpersonalnego, Certyfikat Trenera II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr 440), Certyfikat Coacha ICF

Moduł III

Programowanie systemu języka polskiego – poznanie techniki programowania języka polskiego – wprowadzania gramatycznych zasad umożliwiających budowanie zdań i wypowiedzi.

Prowadząca: Elżbieta Ławczys – doktor językoznawstwa, logopeda, terapeuta szkoły krakowskiej, nauczyciel języka polskiego jako obcego. Zajmuje się tematem dwujęzyczności i wielojęzyczności. Ekspert w dziedzinie technik nauczania języka – m.in. programowania systemu języka i tworzenia dzienniczka wydarzeń. Autorka kilkudziesięciu książek edukacyjnych do nauki czytania w języku polskim.

Szybka i efektywna nauka czytania w oparciu o sylaby. Warsztaty przygotowują do prowadzenia zajęć dla dzieci, które uczą się czytać, z wykorzystaniem sylab  w połączeniu z metodami aktywizującymi. Uczestnicy poznają ciekawe zabawy wykorzystujące rożne środki wyrazu oraz proste i dostępne materiały.

Prowadząca: Alina Godlewska – nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej, menadżerka nauczania zintegrowanego w Polskiej Szkole SEN w Dublinie oraz współautorka programu nauczania oraz podręczników do nauki czytania i pisania łączących metodą krakowską i metody aktywizujące. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli polonijnych i polskich.

Terminy: 14 listopada 2019 r., 21 listopada 2019 r., 26 listopada 2019 r., 4 grudnia 2019 r.  Godziny:16:00 – 20:00

Miejsce: Uniwersytet SWPS, ul Ostrowskiego 30, Wrocław

Cena: 350 zł

Zapisy:

CENTRUM SZKOLENIOWE KLANZA w Bogatyni:

  • www.bogatynia.klanza.eu
  • bogatynia@klanza.org.pl
  • m.bzowski@klanza.org.pl
  • Biuro:  75 77 33 491 lub  692 169 034 – Kierownik biura Mirosław Bzowski
adminDziecko z zagranicy w polskiej szkole
Share this post