Aktualności
Po powodzi 2010-08-13
Tak wygląda nasz Oddział KLANZY. Jesteśmy wśród tych szczęśliwców, którzy nie stracili domu. Zalało mam biuro, w którym mieliśmy cały majątek – meble, sprzęt (komputer, magnetofon, maszyna wielofunkcyjna, telefon, sprzęt nagłaśniający itd.), publikacje, księgowość, zabawki, materiały plastyczno-techniczne, materiały zabezpieczone na realizowane projekty, sprzęt sportowy – woreczki, szarfy, lina itd. Ciężko wyrzucać swój majątek!
Część zabawek do działań plenerowych oraz sprzęt cyrkowy udało nam się odzyskać. Drewniane zabawki i te z materiału są umyte, zdezynfekowane, suszymy je na słońcu i czekamy na efekt (czy będą przydatne do użycia).
Szczęście, że na naszej ulicy jest woda w kranach (przemysłowa) i prąd. Nie mamy już szlamu i błota. Zaczynamy zbijać tynki i odkażać. Na razie nie myślimy o odtworzeniu Oddziału. Wiemy, że z pomocą wszystkich uda nam się to zrobić. I tak nie mamy miejsca na biuro i z rokowań wynika, że taki stan utrzyma się przez około 2-3 miesiące. Potem remont i od nowa….
czytaj więcej
Nowe warsztaty w ofercie oddziału 2010-07-27

Przedszkolne przygody w świecie przyrody

(zmodyfikowane warsztaty „Na wycieczce i zielonej szkole)

Autor: Renata Kownacka
Ilość godzin dydaktycznych: 20

Warsztaty skierowane są do osób pracujących z dziećmi, szczególnie do nauczycieli wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego, wychowawców świetlic. Uczestnicy poznają zabawy i działania ruchowe, plastyczne, muzyczne, eksperymenty, doświadczenia, przybliżające dzieciom środowisko przyrodnicze. Mają też możliwość poznania sposobów aktywizowania dzieci na wycieczce, ognisku, biwaku podczas zajęć odbywających się w plenerze.

czytaj więcej
Kolonie - Klanza za murami zamku 2010-07-27
W dniach 12-23 lipca odbyły się drugie organizowane przez oddział bogatyński kolonie letnie. Tym razem cofnęliśmy się do epoki rycerzy i dam dworu w przepięknej scenerii Jury Krakowsko - Częstochowskiej i okolicznych zamków. Zapraszamy do galerii zdjęć.
czytaj więcej
Wakacyjne spotkania z KLANZĄ terminy 2010-07-11
W ramach projektu WAKACYJNE SPOTKANIA Z KLANZĄ finansowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odbędzie się w czasie wakacji jedenaście SPOTKAŃ Z KLANZĄ w miejscowościach z terenu naszej Gminy. Prowadzone będą w oparciu o zasady i metodykę pedagogiki zabawy, realizowane przez animatorów i trenerów KLANZY oraz wolontariuszy.
czytaj więcej
1 2 3 4 15 16 17 18 19
2009 - 2010 Klanza Bogatynia   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków