Aktualności
WARSZTATY: OFERTA SZKOLEŃ - JESIEŃ 2015/ WIOSNA 2016 2015-09-07

WIERSZE I OPOWIADANIA DO KREŚLENIA I SKŁADANIA – JESIEŃ, ZIMA CZYLI WYBRANE ELEMENTY KINEZJOLOGICZNEGO SYSTEMU EDUKACJA PRZEZ RUCH DOROTY DZIAMSKIEJ”

Prowadząca: Elżbieta Furmańska

Ilość godzin: 15

Termin : 18-19.09.2015r. (piątek: 16.00 – 19.30 sobota: 9.00– 17.30)

Miejsce: Przedszkole nr 3 w Rawiczu

Koszt: 150 zł, 
Warsztaty prezentują wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej i są kontynuacją poprzedniego cyklu pod ty samym tytułem.

Edukacja przez ruch to zbiór wielu ćwiczeń opartych na holistycznej koncepcji rozwoju człowieka i usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Ćwiczenia i zabawy tego systemu bazują na ruchu, angażując zintegrowane ruchy różnych części ciała, prowadząc do powstania pracy plastycznej. Proponowane ćwiczenia uwzględniają możliwości motoryki dziecka oraz fizjologiczny ruch organizmu (zróżnicowanie ćwiczeń dla różnych grup wiekowych), jak również rozwój społeczny dzieci (wspólnie z kolegami wykonywanie prac plastycznych). Istotnym elementem tej metody jest wykorzystanie origami oraz innych form plastycznych. 

czytaj więcej
Spotkania z KLANZĄ 2015-05-24

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają  dzieci i młodzież na cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych realizowanych w ramach projektu SPOTKANIA Z KLANZĄ.

Jeżeli chcesz nauczyć się lub podnieść swoje umiejętności manipulowania różnymi rekwizytami cyrkowymi…

Jeżeli chcesz uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania oraz doświadczać wspólnych działań…

To zapraszamy Ciebie i Twoich przyjaciół na cykliczne spotkania, które będą się odbywały  w soboty w godzinach od 16.00 do 18.30 w Parku Miejskim im. C.A. Preibischa w Bogatyni.

czytaj więcej
Dzień dziecka 2015-05-24

W niedzielę, 31 maja w godzinach od 11.00 do15.00 na obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni, odbędzie się plenerowa impreza integracyjno-rekreacyjna z okazji DNIA DZIECKA.  
Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Zapraszamy całe rodziny. 
W programie: gry i zabawy zręcznościowe, działania plastyczne i konstrukcyjne, duże gry planszowe, działania dla najmłodszych dzieci, zabawy z rekwizytami cyrkowymi, chustami animacyjnymi, tańce integracyjne, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji. 

czytaj więcej
8. Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ 2015-05-05

Członkowie i Sympatycy  Stowarzyszenia  KLANZA serdecznie zapraszają wszystkich miłośników tańców i zabaw integracyjnych na kolejną edycję Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ.

Tradycyjnie zapraszamy całe rodziny: dzieci, ich mamusie i tatusiów oraz ciocie, wujków, babcie i dziadków na 60 minut wesołej zabawy na świeżym powietrzu, a przy okazji wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia  Rodziny

W programie:

  • proste, łatwe i wesołe tańce integracyjne z całego świata,
  • zabawy rytmiczno-ruchowe,
  • działania animacyjne,

Impreza odbędzie się w PIĄTEK, 15 MAJA W GODZ. OD 17.00  DO 18.00
na boisku sportowym przy Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni
Wstęp wolny.


Taniec, uśmiech i wspólna, rodzinna zabawa - lubisz?
Przyjdź i zatańcz z nami!!!
To proste i radosne!

czytaj więcej
UCZYMY SIĘ BAWIĄC Z NASZYM ELEMENTARZEM CZ. IV 2015-04-30

Czwarta część z serii "Uczymy się bawiąc z Naszym elementarzem" to publikacja oparta na pedagogice zabawy, ściśle zintegrowana z nowym elementarzem. Kierowana jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zarówno tych doświadczonych jak i zaczynających pracę z klasą pierwszą. Zawarto w niej wiele propozycji zabaw, wierszyków, piosenek, tańców, działań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, muzycznej, plastycznej. Uzupełnieniem całości są scenariusze uroczystości klasowych, szkolnych, wycieczek, spotkań integracyjnych z rodzicami, zebrań. Książkę oparto na cyklu "Uczymy się bawiąc", jednak treści zostały znacznie rozszerzone i dostosowane do nowego elementarza oraz ułożone w sposób umożliwiający nauczycielowi swobodny wybór metod aktywizujących, zależnie od możliwości i specyfiki klas.

czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 14 15 16 17
2009 - 2010 Klanza Bogatynia   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków