Aktualności
Podsumowanie projektu 2010-07-09
W niedzielę 1 czerwca w ramach „Bogatyńskich Dni Węgla i Energii- KARBONALIA’2008”na stadionie przy ul. Sportowej odbyło się uroczyste podsumowanie ośmiomiesięcznej realizacji projektu pod nazwą „Z cyrkiem weselej” realizowanego w ramach Programu Równe Szanse - Kolorowa Akademia wspieranego finansowo przez Fundację im. Stefana Batorego.
czytaj więcej
Od piłeczki do sceny 2010-07-09
W dniach 26.10.-28.10.2007 odbył się w naszej szkole warsztat “Od piłeczki do sceny” organizowany w ramach projektu “Cyrk”, który dofinansowuje Zarząd Fundacji im. Stefana Batorego. Przez 3 dni nauczyciele, instruktorzy oraz wolontariusze pracujący w BOK-u mogli poznawać elementy pedagogiki cyrku. Uczestnicy mieli okazję spróbować żonglowania różnymi przyborami, (chustkami, piłeczkami, maczugami, obręczami), uczyć się kręcenia wirującymi na patyku talerzami, wykonać i poznać sposoby kręcenia tzw. pojkami, (piłeczkami na sznurkach), kręcić diabolo, (rodzaj klepsydry na sznurku zakończonym pałeczkami), chodzić na szczudłach, poznać zasady jazdy na jednokołowym rowerze, ustawiać proste lecz efektowne piramidy akrobatyczne i wiele innych, ciekawych rzeczy. Warsztat zakończył się przedstawieniem cyrkowym, w którym swoje, często niemałe już umiejętności zaprezentowali wszyscy uczestnicy.
czytaj więcej
Z cyrkiem weselej 2010-07-09
Od września nasze Koło PSPiA KLANZA przy współpracy Bogatyńskim Ośrodkiem Kultury realizuje projekt „Z cyrkiem weselej” finansowany przez Fundację im. Stefana Batorego, Program Równych Szans – Kolorowa Akademia. Celem Programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych, kulturalnych i rozwojowych oraz przeciwdziałanie izolacji społecznej dzieci niepełnosprawnych i zaniedbanych. Nasz projekt ma umożliwić dzieciom udział w działaniach kulturalnych, przyczynić się do zdobywanie wiedzy i umiejętności, integracji z rówieśnikami i środowiskiem w którym żyją. Ma upowszechnić pedagogikę zabawy, pedagogikę cyrku wśród nauczycieli, animatorów, wolontariuszy, opiekunów, rodziców i pokazać, że te niekonwencjonalne metody można wykorzystać w działaniach terapeutycznych i integracyjnych.
czytaj więcej
2009 - 2010 Klanza Bogatynia   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków